ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΙΑ αρθρογραφία ΒΕΤon γη και διάστημα Γνώση και διδάγματα γρίφοι κουίζ Γρίφοι σταυρόλεξα διαδίκτυο δοκιμαστικά ειδήησεις-κόσμος εικόνες χωρίς λόγια εκπαιδευτικά βίντεο εκπαιδευτικό υλικό Εν χαλαζωνίω επιλεγμένα αστεία video ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ιστορικά κατασκευές Μεσσηνία Μουσική επιλογή οικολογία-περιβάλλον Ορθοδοξία παιχνίδια Περίεργα και απίστευτα περιηγήσεις πρωτοσέλιδα.Μεσσηνία ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ ραδιόφωνο τεχνολογία βίντεο τοπία-φύση Τοπικά τραγελαφικά υγεία φιλτραρισμένες ειδήσεις Φιλτραρισμένες ειδήσεις αθλητισμός φιλτραρισμένες ειδήσεις διατροφή Φιλτραρισμένες ειδήσεις δορυφορικά φιλτραρισμένες ειδήσεις κοινωνία φιλτραρισμένες ειδήσεις οικονομία φιλτραρισμένες ειδήσεις παιδεία φιλτραρισμένες ειδήσεις πολιτική Φιλτραρισμένες ειδήσεις τεχνολογία φιλτραρισμένες ειδήσεις υγεία Φιλτραρισμένες ειδήσεις media φωτό--βίντεο Best tv ειδήσεις chalazoni.blogspot download free software giannis'blog livestream livestreaming techslider

Στο 3ο γκρουπ δυναμικότητος ο Ολυμπιακός στη κλήρωση ομίλων champions league

Ο Ολυμπιακός μαθαίνει σήμερα Πέμπτη (18:45) τους αντιπάλους του στη φάση ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ 2015-16. Στο τρίτο γκρουπ δυναμικότητας οι «ερυθρόλευκοι».
Η κλήρωση των «32» διεξάγεται στο Grimaldi Forum του Μονακό, ενώ η εκδήλωση (που θα παρουσιάσουν οι Πέτερ Σμάιχελ και Μέλανι Βίνιγκερ) περιλαμβάνει και την ανάδειξη του καλύτερου παίκτη για τη σεζόν 2014-15, με υποψήφιους τους Λιονέλ Μέσι, Κριστιάνο Ρονάλντο και Λουίς Σουάρες.

Ο Ολυμπιακός μετά και το τέλος της διαδικασίας των πλέι - οφ αποφεύγει στη 17η συμμετοχή του στη διοργάνωση τις Σαχτάρ Ντόνετσκ, Σεβίλλη, Λιόν, Ντιναμό Κιέβου, ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Γαλατάσαραϊ και Ρόμα. Για πρώτη φορά θα μπουν στην κληρωτίδα των ομίλων Γκλάντμπαχ (Γερμανία), Γάνδη (Βέλγιο) και Αστάνα (Καζακστάν).

Οι ομάδες από την ίδια χώρα δεν μπορούν να κληρωθούν μεταξύ τους σε αυτή τη φάση, ενώ οι ρωσικές ομάδες δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν ουκρανικές.

Η φάση των ομίλων ξεκινά στις 15 Σεπτεμβρίου και ολοκληρώνεται στις 9 Δεκεμβρίου.

Τα γκρουπ δυναμικότητας:

Γκρουπ Α’: Μπαρτσελόνα, Τσέλσι, Μπάγερν Μονάχου, Γιουβέντους, Μπενφίκα, Παρί Σεν Ζερμέν, Ζενίτ, Αϊντχόφεν

Γκρουπ Β’: Ρεάλ Μαδρίτης, Ατλέτικο Μαδρίτης, Πόρτο, Άρσεναλ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Βαλένθια, Μπάγερ Λεβερκούζεν, Μάντσεστερ Σίτι

Γκρουπ Γ’: Σαχτάρ Ντόνετσκ, Σεβίλλη, Λυών, Ντιναμό Κιέβου, Ολυμπιακός, ΤΣΣΚΑ Μόσχας, Γαλατασαράϊ, Ρόμα

Γκρουπ Δ’: ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ, Γκλάντμπαχ, Βόλφσμπουργκ, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, Μακάμπι Τελ Αβίβ Γάνδη, Μάλμε, Αστάνα

GL

Author Name

Φόρμα επικοινωνίας

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

Από το Blogger.